نکاتی برای بوتاکس اولی ها
تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که برای زیبایی و از بین رفتن چروک های صورت استفاده می شود.

اما برخی از افراد به دلایل مختلف مجاز نیستند بوتاکس کنند ؛ اگر شما هم قصد تزریق بوتاکس دارید بهتر است پیش از انجام آن حتما نکاتی را بدانید.

تزریق بوتاکس  در صورت چطور باعث تغییرات چهره میشود؟

ایجاد حالات چهره یا صورت مختلف فرد در طول روز چه خوشحال و چه ناراحت یا حالات دیگر همگی باعث از دست رفتن کشسانی پوست میشوند.

تزریق بوتاکس به منظور زیبایی از طریق مسدود کردن سیگنالهایی که به طور دائم از عصب ها به عضلات فرستاده میشوند بر بدن تاثیر میگذارد.

آیا چین های عمیق را هم می توان با کمک بوتاکس برطرف کرد؟

این چین و چروک ها ممکن است تنها با تزریق بوتاکس رفع نشوند که در این موارد باید مدتی بعد از تزریق، فرد مجدد نزد پزشک برود تا در صورت لزوم از راهکارهای درمانی دیگر استفاده کند.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

در کلینیک های زیبایی بر اساس  برند بوتاکس  و موضع تزریق بوتاکس قیمت تزریق بوتاکس متفاوت می باشد.

بعنوان مثال تزریق دیسپورت که یک برند انگلیسی و با کیفیت است بالاترین قیمت را دارد. بوتاکس نورونوکس که کره ای است قیمت متوسطی داشته و کنیتوکس که چینی است ارزان ترین قیمت را دارد.

چه کسانی باید از تزریق بوتاکس اجتناب کنند؟

افرادی که دارای بیماری‌های عصبی مانند ام اس هستند، از تزریق بوتاکس اجتناب کنند.

اگر از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، برای تزریق بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید چون ممکن است مجبور شوید چند روز قبل از انجام بوتاکس، برای جلوگیری از خونریزی احتمالی مصرف دارو را قطع کنید.

بوتاکس محدودیت سنی دارد؟

در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق بوتاکس انجام نمی شود چراکه در سنین بالا بدلیل آتروفی عضلانی ، بصورت معکوس موجب افزایش چین و چروک ها می شود.

در بیماری عصبی myastina gravis بدلیل ضعف در عضلات بدن تزریق بوتاکس می تواند شدت بیماری را تشدید کند. همچنین در بیمارانی که در حال مصرف داروهایی که ضعیف کننده عضلات هستند مثل آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزاید( جنتامایسین ، آمیکاسین و…) و تتراسایکلین ها نیز تزریق بوتاکس انجام نمی شود.

آیا در زمان بارداری و شیردهی می توان بوتاکس تزریق کرد؟

بر اساس توصیه شرکت آلرگان که تولید کننده بوتاکس در آمریکا می باشد مشخص نیست که این دارو وارد شیر مادر می شود یا نه

ولی از آنجا که بسیاری از داروها وارد شیر مادر می شوند بهتر است جانب احتیاط رعایت شود و در زمان شیر دهی  تزریق نشده و تزریق آن به تعویق افتد.

در مورد تزریق بوتاکس در زمان بارداری قاطعیت بیشتری وجود دارد و پاسخ متخصصین امر به این سوال منفی است و در صورت شک به بارداری انجام تست بارداری قبل از تزریق توصیه می شود.

با این وجود اگر بطور اتفاقی تزریق شده باشد و بعدا معلوم شود که فرد باردار بوده است لزوما مفهوم آن تاثیر شدید بر روی جنین نخواهد بود چراکه این موضوع برای تعدادی از بیماران رخ داده و عوارض جانبی خاصی گزارش نشده است.

,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها

      بایگانی‌ها